Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i lokalizacji inwestycji celu publicznego (RI-09)
WYMAGANE DOKUMENTY
Wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy / lokalizacji inwestycji celu publicznego (określony rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r.
w sprawie określania wzoru formularza wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego albo warunków zabudowy), dostępny w urzędzie lub na stronie internetowej.
Załączniki:
1) 1 egz. mapy zasadniczej lub w przypadku jej braku, mapę ewidencyjną, w skali 1:500 lub 1:1000 (pobrany z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego ze Starostwa Powiatowego w Szamotułach ul. Wojska Polskiego 4, 64- 500 Szamotuły), dla inwestycji liniowych również w skali 1:2000,
Mapa ta powinna, zgodnie z art. 61, ust. 5a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz art. 2 pkt 7 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. prawo geodezyjne i kartograficzne; być sygnowana pieczęcią właściwego urzędu, odzwierciedlać aktualny stan zagospodarowania terenu objętego wnioskiem oraz zawierającej obszar niezbędny do przeprowadzenia analizy urbanistycznej; obszar analizowany wyznacza się
w odległości nie mniejszej niż trzykrotna szerokość frontu terenu objętego wnioskiem, jednak nie mniejszej niż 50 metrów. Przez front terenu należy rozumieć tę część granicy działki budowlanej, która przylega do drogi publicznej lub wewnętrznej, z której odbywa się główny wjazd na działkę.
2) 1 egzemplarz kopii ww. mapy z:
- precyzyjnym określeniem granic terenu objętego wnioskiem
- granicami obszaru, na który planowana inwestycja będzie oddziaływać,
- naniesionym projektowym zagospodarowaniem (wjazdem na teren inwestycji, planowanym budynkiem, zabudową przewidzianą do rozbiórki, inne).
Przedstawiony na mapie obszar i zakres inwestycji winien być zgodny z treścią wniosku
(tj. wymienione w treści wniosku działki ewidencyjne powinny stanowić obszar inwestycji zaznaczony na załączniku mapowym. Tekst wniosku i załączone do niego materiały powinny być wzajemnie spójne.
3) Graficzne przedstawienie zamierzenia inwestycyjnego (charakterystyka zabudowy
i zagospodarowania terenu – widoki elewacji, rzuty, przekroje) wraz z podaniem gabarytów projektowanych obiektów budowlanych (szerokości głębokości, wysokości itp.). Prosimy, by koncepcja planowanej inwestycji (forma graficzna zamierzenia) została przedstawiona w określonej skali).
4) Dokumenty od gestorów sieci potwierdzające, że istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu jest wystarczające dla zamierzenia inwestycyjnego (art. 61 ust. 1 pkt 3 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym), lub w przypadku braku infrastruktury technicznej umowy dotyczące zagwarantowania wykonania uzbrojenia terenu, zawartej pomiędzy gestorem sieci a inwestorem (art. 61 ust. 5 ww. ustawy) (oryginał lub poświadczona kopia ).
5) Oświadczenie potwierdzające posiadanie gospodarstwa rolnego z wyszczególnieniem powierzchni (dotyczy tylko wniosków o wydanie decyzji dla zabudowy zagrodowej).
6) Ostateczna decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, wydawana na podstawie ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko - w odniesieniu do przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko oraz przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.
7) Inne dokumenty np. informacje o danych formalno-prawnych terenu objętego wnioskiem lub sąsiadującego, kserokopia decyzji pozwolenia na budowę istniejących obiektów.
8) Pełnomocnictwo imienne wraz z dowodem uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 17,00 zł – w przypadku ustanowienia pełnomocnika. Opłata winna być uiszczona od każdego stosunku pełnomocnictwa. Zwolnione z opłaty skarbowej jest m.in. złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa oraz jego odpis, wypis lub kopia, jeżeli pełnomocnictwo udzielone jest małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu.
9) Dowód uiszczenia opłaty skarbowej za wydanie decyzji w wysokości 598,00 zł (od dnia 24 lipca 2020r., zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 16 listopada 2006r. (Dz.U. z 2021r., poz. 1923 ze zm.) oraz części I w rubryce 3 pkt 8 załącznika do ustawy
o opłacie skarbowej. Zwolnione z opłaty skarbowej jest wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu na wniosek właściciela lub użytkownika wieczystego terenu, którego wniosek dotyczy.
Uwagi:
Opłatę skarbową w przypadku braku zwolnienia należy wnieść na rachunek tut. Urzędu - przed złożeniem wniosku na konto Urzędu – nr rachunku: 97 8367 0000 0030 1208 6000 0002
MIEJSCE ZAŁATWIENIA SPRAWY
Urząd Gminy Bledzew ul. Kościuszki 16
Referat Nieruchomości, Inwestycji i Planowania Przestrzennego
Tel. +95 7436610
TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY
Ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego – do 65 dni.
Ustalenie warunków zabudowy – do 90 dni
Ustalenie warunków zabudowy w przypadku obiektu budowlanego o których mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane – do 21 dni.